تبلیغات
فجر - برنامه های دهه ی مبارک فجر انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران
فجر
فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،

مدیر وبلاگ : f -j -r mn
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما كدام یك از مناسبت های زیر اهمیت بیشتری دارد؟   

تشریح برنامه هاى کمیته مراسم ستاد مرکزى دهه فجر انقلاب اسلامى

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: لحظه تاریخی ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در ساعت9:33 دقیقه12بهمن با اجرای2400 برنامه در530 شهر گرامی داشته می شود

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: قشرهای مختلف مردم با تدارک بیش از12هزار برنامه متنوع به استقبال فجر89 می روند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، محمد حسین زارع در جمع خبرنگاران افزود: لحظه تاریخی ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در ساعت9:33 دقیقه12بهمن با اجرای2400 برنامه در530 شهر گرامی داشته می شود.
وی افزود: همچنین از ششم بهمن، مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) آماده حضور گروه های مردمی برای تجدید پیمان با آرمان های والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است.
زارع، گلباران زادگاه حضرت امام (ره) در خمین؛ منزل ایشان در قم و همچنین مکان جلوس امام (ره) در گلزار شهدای انقلاب اسلامی در بهشت زهرا همراه با برنامه رژه موتورسواران در مراکز استان ها و در تهران از فرودگاه تا بهشت زهرا را بخشی از برنامه های12بهمن اعلام کرد.
وی گفت: در تهران، مراسم افتتاحیه سلسله برنامه های دهه فجر سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره)، با حضور قشرهای مختلف مردم، همزمان با گلباران مسیر حرکت امام (ره) از فرودگاه تا بهشت زهرا برگزار خواهد شد.
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، برنامه گلبانگ انقلاب در100هزار مدرسه کشور را از برنامه های روز اول دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام کرد.
وی افزود: در دومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی که همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) است، هیئت های مذهبی در مراکز استانی و تعدادی از شهرستان ها تجمع بزرگ حامیان ولایت را برگزار می کنند.
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، برگزاری مراسم میهمانی لاله ها با حضور قشرهای مختلف مردم در 18هزار گلزار سراسر کشور را از مهمترین برنامه های سومین روز دهه فجر انقلاب اسلامی عنوان کرد.
زارع یادآور شد: در دهه فجر امسال بیش از30جشنواره فرهنگی و هنری در سطح ملی، استانی و بین المللی با استقبال حدود100کشور برگزار خواهد شد.
وی برپایی نخستین اردوی سراسری quotation mark جهاد فجر quotation mark با شرکت30هزار نفر روز از جوانان و نوجوانان برای فعالیت های فرهنگی، آموزشی و عمرانی در شهرها و روستاها و حضور بیش از1000پزشک و مددکار به صورت داوطلبانه در روستاها برای ارائه رایگان خدمات درمانی، بهداشتی و توانبخشی را بخشی دیگر از برنامه های سی و دومین دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام کرد.
زارع همچنین افزود: در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی مجموعه نشست های مختلف فرهنگی، ادبی، مذهبی و سیاسی به ویژه جشنواره قرآنی کودک، نوجوان و جوان، همچنین برنامه های ملی و متمرکز در 28 استان و نمایشگاه کتاب در17 استان با موضوعات انقلاب اسلامی، ولایت و بصیرت افزایی برگزار می شود.
وی پرواز22هزار بادبادک، برگزاری جشن بزرگ عشایر در مناطق عشایرنشین، برگزاری همایش فجرآفرینان با هدف تجلیل و تکریم زندانیان و مبارزان سیاسی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در هفت استان و همایش قدردانی از دانش آموزان و دانشجویان برتر المپیادی در پنج استان را از دیگر برنامه های سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد. رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی کنگره سرداران و14هزار و600 شهید استان فارس، یادواره شهدای روحانی در استان خوزستان، جشن بزرگ کارگران در استان بوشهر و نمایشگاه توانمندی های محرومان استان ایلام، جشنواره روح الله ویژه متولدان22بهمن در استان مازندران و کنگره شعر ولایت با حضور شاعران27 استان در همدان برگزار می شود.
زارع با اشاره به مراسم بانگ تکبیر الله اکبر ساعت21شامگاه بیست و یکم بهمن به صورت همزمان و سراسری از برنامه نورافشانی در تعدادی از شهرستان ها و برخی روستاهای کشور خبر داد و گفت: علاوه بر نورافشانی در مراکز استان ها،400 نقطه در شهرستان ها و تعدادی از روستاها به نقاط مورد نظر برای نورافشانی شب22بهمن افزوده شده است.
وی فراهم سازی تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه با شکوهتر مراسم راهپیمایی یوم الله22بهمن را در سراسر کشور از وظایف عمده ستادهای دهه فجر بیان کرد و افزود: علاوه بر برنامه های متنوع، در مسیر راهپیمایی های22بهمن بیش از50 هزار نوجوان و جوان دانش آموز بسیجی برنامه همسرایی در قالب گروه های سرود1357نفری را اجرا خواهند کرد.
رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی همچنین گفت: در یوم الله22بهمن امسال،57 طاق نصرت قرآنی در مسیر راهپیمایی در مراکز استانی، احداث می شود.

واژه های کلیدی خبر:   رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی - محمد حسین زارع - دهه فجردر نشست آیت الله تسخیری:
برنامه های کمیته تقریب مذاهب دهه فجر انقلاب اسلامی تشریح شد
ویژه برنامه های کمیته تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی ، به مناسبت سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ،‌آیت الله محمد علی تسخیری مسئول کمیته تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی ، در نشستی خبری که امروز صبح برگزار شد برنامه های این کمیته را تشریح و گفت : پاره پاره کردن امت اسلامی،نگه داشتن مسلمانان در عقب ماندگی و جداکردن دین از سیاست ، از جمله مهم ترین اهداف استکبار جهانی بود که پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل ،بزرگترین پاسخ امت اسلامی در این زمینه به استکبار جهانی محسوب می شود.

 وی افزود : انقلاب اسلامی ایران ، علاوه بر نزدیک کردن دل های مسلمانان،با حرکت دادن امت اسلامی در مسیر پیشرفت،عقب ماندگی ها را جبران کرد و زمینه ساز وحدت اسلامی ، دیانت و سیاست در جامعه شد.

مسئول کمیته تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با اعلام اینکه برنامه های این کمیته در دو بخش داخلی و خارجی تنظیم شده است گفت : دیداربا خانواده های شهدای شیعه و اهل سنت استان های خراسان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کردستان، کرمانشاه، گلستان و بوشهر و برگزاری میهمانی لاله ها و غبارروبی از مزار شهدای مناطق مرزی از جمله برنامه های این کمیته به مناسبت سی ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی افزود : برپایی نمایشگاه کتاب در مراکز استان های مرزی از 17 بهمن تا 22 بهمن ، حمایت از 23 عنوان رساله دکترا و کارشناسی ارشد با محور وحدت و انقلاب اسلامی ، سخنرانی فرهیختگان شیعی و سنی پیش از خطبه های نماز جمعه و برگزاری جشن انقلاب اسلامی در مدارس دینی شیعه و اهل سنت در مناطق مرزی ، از دیگر برنامه های این ایام گرامی است.

آیت الله تسخیری ، گشایش شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی در سنندج را از جمله برنامه های مهم این ایام عنوان کرد و گفت:با گشایش این شعبه 50 دانشجوی شیعه و سنی در مقطع کارشناسی در دو رشته فقه و حقوق امامیه  و فقه و حقوق شافعی تحصیل خواهند کرد.

وی افزود: آغاز به کار دوره دکترای رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه مذاهب اسلامی تهران و آماده سازی مقدمات تاسیس شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی زاهدان نیز از برنامه های فرهنگی ارزشمند دانشگاهی در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی است. ‌

مسئول کمیته تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به برگزاری برنامه های گسترده بین المللی به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، گفت :حضور و برگزاری برنامه های ویژه در همایش های بین المللی همچون اجلاس بین المللی حقوق و مسئولیت های زنان در یونان، اجلاس بین المللی بلیغ اسلامی در مصر، اجلاس غزه نماد ایستادگی و پایمردی در سوریه، اجلاس علمای امت اسلامی در سنگال، اجلاس بین المللی بیت المقدس در قطرو در اجلاس تکافل اسلامی در عربستان از جمله این برنامه هاست.

وی اضافه کرد: شرکت در نمایشگاه بین المللی کتاب افغانستان، ارسال کتاب و منشورات مجمع تقریب به نقاط مختلف جهان، چاپ ده عنوان کتاب با موضوعات تقریب و وحدت اسلامی به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی و ترکی، دعوت از علمای شیعی و سنی هند و راه اندازی بخش انگلیسی خبرگزاری تقریب مذاهب اسلامی و گسترش پایگاه اطلاع رسانی مجمع تقریب به 16 زبان زنده دنیا نیز از دیگر برنامه های بخش بین المللی کمیته تقریب مذاهب اسلامی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی است.(خبرگزاری مهر جمهوری اسلامی ایران)

نوع مطلب : فجر، سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها : فجر، دهه فجر، دهه ی فجر، فجر 89، انقلاب اسلامی ایران،
          
شنبه 2 بهمن 1389

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی