تبلیغات
فجر - راهبرد مقابله با جنگ نرم همت مضاعف، کار مضاعف
فجر
فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،

مدیر وبلاگ : f -j -r mn
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما كدام یك از مناسبت های زیر اهمیت بیشتری دارد؟راهبرد مقابله با جنگ نرم

همت مضاعف، کار مضاعف

یکی از اهداف مشخص دشمن در تنگاتنگ نبرد نرم به اسارت گرفتن دامنه ی افکار عمومی با ابزارهای خودساخته و متزلزل ساختن انگیزه ها در جامعه است. چنانچه قدرت نرم در سطوح میانی در عنصر مردمی و قدرت ملی کشور تأکید دارد سلب اراده و انگیزه از مردم و بی تفاوت نمودن آنان و سپس تبدیل آنها به جمعیت های معارض و مخالف و مسئله دار نیز از جمله اهداف جنگ نرم است. در سطوح تاکتیکی نیز غایت هدف دشمن سلب اراده و روحیه ی مقاومت در جبهه ی حریف خواهد بود.

با این مقدمه و با بررسی شرایط کنونی نظام جمهوری اسلامی در این برهه از تاریخ از یک سو با نبرد هوشمند دشمنان در حوزه ی تحریم ها و سم پاشی های سیاسی آنان در منطقه و جهان روبه رو است و از سوی دیگر با جنگ نرم تبلیغاتی و رسانه ای دشمنان دست و پنجه نرم می کند عنوان راهبردی «همت مضاعف وکار مضاعف» از راهبرد های دقیق و جهت دار در مقابل روند خزنده و آرام جنگ روانی دشمن است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در این نامگذاری با درایتی دقیق و بینشی موشکافانه نسبت به آنچه که در اعماق ذهن دشمنان می گذرد سال جدید را با نام همت مضاعف وکار مضاعف نامگذاری کردند تا اذهان جامعه از بازی های تعریف شده و نمایشی بیگانگان و از آن چه دشمن برای سست نمودن اراده ی مردم اراده کرده است به سمت جوش و خروش و کار و همت بلند گسیل شود.

جامعه ی ایرانی نیز با وجود بهرمندی از ظرفیتهای بالای انسانی و همچنین ظرفیتهای عظیم ملی بدون همت مضاعف و کار مضاعف هیچ توفیقی در عرصه های رشد و پیشرفت نخواهد داشت.

نکته ی مهم دیگر آن است که همت مضاعف و کار مضاعف همانند اصلاح الگوی مصرف و نوآوری و شکوفایی همگی بخش های مختلف یک مجموعه ی به هم پیوسته هستند و عناوینی زماندار ومربوط به دوره ای مشخص نیستند . از این رو باید در خصوص آنها عزمی جدی و اقدامی بنیتدین صورت داد و تا تحقق کامل همه ی اهداف چشم انداز بیست ساله ی نظام جمهوری اسلامی همه ی سالهایی را که در پیش داریم سال همت مضاعف و کار مضاعف محسوب نمود . بر همین اساس باید مسئله ی همت واراده را که در جامعه به صورت اراده های فردی و جمعی بروز می یابد ، به صورت ریشه ای و جامعه شناسانه مورد مداقه و بازبینی قرار داد و در خصوص آن به کارهای بنیادین در عرصه ی عمومی پرداخت.

همت مضاعف همیشه نیازمند بسترهای فرهنگی و آموزشی با محوریت خدامحوری، انگیزه های بلند، امید واری و اعتماد به نفس و نگاه صحیح و بینش اصولی است. کار مضاعف نیز همواره در جامعه ای بروز و ظهور می یابد که همت فردی و عمومی در رشدوارتقای جامعه شکل گرفته باشد و جامعه از آفتهای بزرگی همچون راحت طلبی، ولنگاری و علاقه مندی به استراحت و خواب و مرخصی به دور باشد . یکی از مهمترین ثمرات نامگذاری امسال نوعی مدیریت ارزشها در جامعه است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن اقدام نموده اند . بدین گونه که زیاد کار کردن باید در جامعه جزء مزیت ها تلقی گردد ونه معذوریت ها. باید همیشه کار مضاعف و همت مضاعف در صدر ارزشهای اجتماعی باید نه عکس آن.

به همین جهت باید ابعاد مختلف این نامگذاری در بخش ها و سطوح گوناگون را شناخت و بر آن تمرکز نمود تا یکی از اهداف اصلی دشمنان در نبرد نرم با جمهوری اسلامی ناکام بماند که همانا سست نمودن اراده ی جامعه وگسیل آن به سوی خواب آلودگی است.

نوع مطلب : سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها :
          
چهارشنبه 20 بهمن 1389

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی