تبلیغات
فجر - انگیزه ها و كاركرد دانشمندان
فجر
فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،فجر وبلاگی فرهنگی اجتماعی،فرهنگ،فجر،وبلاگ فجر،فجر 123،اجتماعی،فرهنگی،

مدیر وبلاگ : f -j -r mn
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما كدام یك از مناسبت های زیر اهمیت بیشتری دارد؟امام علی(ع) فرمود: جویندگان علم و دانش سه دسته اند، آنها را به ظاهر، باطن و ذات و صفات مخصوصشان بشناسید.
گروهی علم و دانش را برای خودنمایی و آزاررساندن، و بحث و جدل و جهالت ورزی می آموزند. گروهی علم و دانش را برای گردن فرازی و بزرگ نشان دادن خود و فریب و نیرنگ بازی می آموزند. گروهی برای فهمیدن و عمل كردن و بكاربستن می آموزند. و اما آن عالمی كه برای خودنمای و بحث و جدل علم می آموزد و در محافل و انجمن ها و مذاكرات علمی داد سخن می دهد و ستیزه گری و مردم آزاری می كند، و به فروتنی و خداترسی تظاهر می نماید، ولی در دل پروایی از خدا ندارد و از پرهیزكاری تهی است، خداوند كمر چنین عالمی را می شكند و بینی اش را به خاك می مالد. و اما آن عالمی كه برای بزرگ نشان دادن خود و دغل بازی علم می آموزد، و در برابر همتایان خود گردن فرازی می كند، اما در برابر ثروتمندان و توانگران علمی- كه كمتر و پایین تر از آنها است- فروتنی می كند، و از نعمت های شیرین آنها می خورد و دین خود را در هم می شكند، خداوند چنین عالمی را كور می گرداند و اثرش را از میان آثار علما براندازد و گمنامش می سازد. و اما عالم و فقیه و دانشمندی كه برای فهمیدن و عمل كردن بدان، علم می آموزد، همیشه شكسته حال و آزرده خاطر و اندوهناك و بی خواب است. در دل شب های تاریك به پا می خیزد و كار علمی و دینی و عبادت می كند و با عبا و شب كلاه مخصوص عبادت در برابر حق تعالی كمر اطاعت خم می كند و به عبادت می پردازد. با همه این صفات از خداوند بسیار هراسناك است، و جز از برادران دینی مورد اعتماد و فهمیده از همه بیمناك و ترسان و كناره گیر است، خداوند پایه های زندگی چنین عالمی را استوار و محكم می سازد و او را در روز قیامت آسوده خاطر می دارد و ایمنی می بخشد.(1)
نوع مطلب : مذهبی، 
برچسب ها : امام علی و دانشمندان، امام علی (ع)، علم و دانش، علم، دانش،
          
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی